Jesteś tutaj: Start / Biblioteka

Zespołu Szkół Publicznych w Wilkowie

Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II

Prawa i warunki korzystaniaBIBLIOTEKA

1. Ze zbiorów biblioteki mogą bezpłatnie korzystać: uczniowie szkoły, nauczyciele  i inni pracownicy szkoły, rodzice uczniów oraz inne osoby po uzyskaniu zgody dyrektora szkoły (nauczyciele innych szkół, praktykanci, absolwenci szkoły).

Biblioteka udostępnia swe zbiory w ciągu trwania roku szkolnego (oprócz wakacji letnich).

2. Czytelnikom przetrzymującym książki można okresowo wstrzymać wypożyczenia.

3. W  bibliotece należy zachować ciszę.

4. Księgozbiór podręczny udostępniany jest w bibliotece na miejscu.

5. Wbibliotece jest tzw. "wolny dostęp do półek", czyli każdy czytelnik może sam szukać sobie potrzebnych materiałów.

6. Biblioteka prowadzi wypożyczanie międzybiblioteczne.

7. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji.

8. Na dwa tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego wszyscy czytelnicy są zobowiązani do zwrotu wypożyczonych zbiorów bibliotecznych. Wykaz nazwisk uczniów szkoły, którzy nie dokonali zwrotu pobranych materiałów nauczyciel bibliotekarz przekazuje wychowawcy, który podejmuje stosowne działania umożliwiające szybki zwrot wypożyczonych materiałów bibliotecznych.

9. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki mogą być przyznane nagrody na koniec roku szkolnego.

10. W bibliotece obowiązuje zakaz używania telefonów komórkowych i innego sprzętu rejestrującego obraz i dźwięk chyba, że nauczyciel wyrazi zgodę.

Czytaj więcej o: REGULAMIN BIBLIOTEKI

WOLNE LEKTURY