Jestem SMART

Ogólnopolski konkurs „Jestem SMART”

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do wykorzystywania internetu i urządzeń mobilnych w sposób świadomy i praktyczny.

Konkurs ma uświadomić uczestnikom możliwości płynące z bezpiecznego korzystania z internetu i pokazać, w jaki sposób można wykorzystać urządzenia mobilne w różnych sytuacjach – nie tylko do zabawy.

Promujemy wykorzystywanie smartfonów, tabletów, laptopów i internetu w celu poszerzania wiedzy, zdobywania nowych umiejętności oraz ciekawego i aktywnego spędzania czasu.

1. KONKURS PLASTYCZNY

Jesteś uczniem SMART? Wiesz, jak można wykorzystywać tablety, smartfony i internet na tysiąc mądrych sposobów: do nauki, rozwoju, zabawy? Pokaż to na rysunku lub fotografii!

Aby wziąć udział w konkursie:

1. Wykonaj pracę w programie graficznym lub zdjęcie, zapisz w formacie .jpg oraz oddaj  nauczycielowi informatyki
  2. Szkoła wyśle pracę do organizatora, a Ty będziesz miał szansę wygrać tablet, smartfon lub powerbank!

2. KONKURS FILMOWY

Wystarczy SMART grupa – od jednego do 4 uczniów oraz nauczyciel, kamera i dobry pomysł na to, jak mądrze wykorzystywać tablety, smartfony i internet! Nagrajcie filmik, w który pokażecie i opowiecie o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystacie z internetu i smartfonów. Ogranicza Was tylko wyobraźnia!

Aby wziąć udział w konkursie:

1. Film trwający nie dłużej niż 3 min, należy wykonać w grupach max. 5 osobowych (w tym nauczyciel) i zapisać w formacie .mov lub MPEG-4
  2. Pracę do organizatora wysyła szkoła, a każdy z członków grupy może wygrać  tablet, smartfon lub powerbank!

SMART

3. KONKURS "DZIEŃ Z TECHNOLOGIĄ"

Zadaniem konkursowym jest organizacja wydarzenia: apelu, przedstawienia, lekcji lub zorganizowania przerw lekcyjnych pod hasłem "DZIEŃ Z TECHNOLOGIĄ". W tym konkursie najwięcej zależy od pomysłowości  i zaangażowania uczniów. Pokażcie, że nowoczesna technologia nie jest waszej szkole obca, że potraficie korzystać z z tabletów, smartfonów i internetu w celu rozwoju i nauki. Bądźce inspiracją dla innych szkół w Polsce!

ZGŁOSZENIA p. Bożena Daczka

WIĘCEJ INFORMACJI ZNAJDZIECIE TUTAJ