Pokazy z fizyki

Fizyka to nauka, w której doświadczenia odgrywają decydującą rolę. Dlatego też, jak co roku, uczniowie naszego gimnazjum  uczestniczyli w "Pokazach z fizyki" na UMCS w Lublinie.

Pracownicy Instytutu Fizyki zaprezentowali bardzo ciekawe eksperymenty i doświadczenia z takich działów jak

• Mechanika
  • Elektrostatyka
  • Niskie i wysokie ciśnienie
  • Akustyka

Praktyczne zajęcia są tym ciekawsze ponieważ uczniowie mogą w nich uczestniczyć a dzięki temu wyrabiać przekonanie, że prawa fizyki rządzą zjawiskami w przyrodzie i życiu codziennym. Skłaniają do analiz i własnych przemyśleń. Dzięki pokazom z fizyki, które pracownicy naukowi prezentują - profesjonalnie, ciekawie i z nutką humoru uczniowie pogłębiają świadomość użyteczności fizyki i jej powiązań z techniką i życiem codziennym.