Wirtualna społeczność szkolna

Projekt - „Wirtualna Społeczność Szkolna Gimnazjum
Publicznego im. Jana Pawła II w Wilkowie"

Okres realizacji projektu - wrzesień 2009 - styczeń 2010

Celem głównym projektu jest: aktywizacja społeczności lokalnej Gimnazjum Publicznego w Wilkowie: nauczycieli, uczniów, rodziców, administracji szkoły w gminie wiejskiej wokół bieżących spraw szkoły poprzez wdrożenie Systemu Internetowego Szkoły pełniącego funkcję edukacyjną i komunikacyjną

Koordynator projektu: Iwona Stępień - Moskalik

Zadania zrealizowane w ramach projektu:

1. Konsultacje społeczności szkolnej

6 dwugodzinnych spotkań

Celem konsultacji było sformułowanie funkcjonalności serwisu, by w pełni odpowiadały one potrzebom szkoły.

2. Zaprojektowanie i uruchomienie SIS - http://wilkow.org

Nawiązaliśmy współpracę z firmą OSI Computrain z Warszawy. Zainstalowano na serwerze system pozwalający na łatwe utworzenie strony WWW oraz jej późniejszą rozbudowę i aktualizację.

3. Warsztaty dla nauczycieli z zasad funkcjonowania serwisu

W warsztatach, które odbyły się na terenie szkoły wzięło udział 18 nauczycieli, odbyło się łącznie 288 osobogodzin.

4. Administracja i obsługa serwisu

Działanie obejmowało aktualizację treści na SIS. Osoby odpowiedzialne:

Administrator - Bożena Daczka

Redaktor merytoryczny - Joanna Rządkowska

5. Organizacja i przeprowadzenie konkursu dla uczniów

W celu aktywizacji uczniów wokół serwisu zorganizowano konkurs na najlepszy blog uczniowski.

W konkursie na najlepszy blog pierwsze miejsce zajęła - Mariola Chodowa

nagrodzono również osoby: Angelikę Maciążek, Kamila Jegierskiego, Bartosza Statecznego.