Społeczność w szkole - szkoła w społeczności

W roku szkolnym 2006/2007  przystąpiliśmy do projektu  "Społeczność w szkole, szkoła w społeczności"

który realizowany był przez Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZAZwiązek Stowarzyszeń Forum Lubelskich Organizacji Pozarządowych oraz Lubelski Ośrodek Samopomocy w partnerstwie trzech organizacji posiadających wieloletnie doświadczenie w zakresie wsparcia edukacji, przygotowania projektów oraz aktywizacji społeczności lokalnej.

Projekt nasz nazwaliśmy UFO - Uczniowska Federacja Odkrywców

Zajęcia klubu „UFO" poświęcone były problematyce astronomiczno
- przyrodniczej i przeznaczone dla 196 uczniów gimnazjum.

Termin realizacji projektu - maj 2007 r.- luty 2008r.
 W ramach działań klubu UFO przeprowadziliśmy:

• 72 godziny zajęć terenowych
  • 5 warsztatów wyjazdowych
  • 3 warsztaty astrofotograficzne i 1 ekologiczny
  • 4 konkursy: matematyczny, astronomiczny, biologiczny i geograficzny
  • 6 zajęć dydaktycznych poza terenem szkoły
  • nawiązaliśmy współpracę z Liceum im. A.J. ks. Czartoryskiego w Puławach.

3 lipca 2007 roku, w związku z realizacją naszego projektu UFO wizytował naszą szkołę i wziął czynny udział w Warsztatach chemicznych poseł do Parlamentu Europejskiego pan Jerzy Buzek

" UFO - Uczniowska Federacja Odkrywców  "
 Wiedzieliśmy, co chcemy zrobić dla naszych uczniów i szkoły, opracowaliśmy więc wniosek i pozostałe dokumenty, które złożyliśmy na konkurs. W maju otrzymaliśmy wiadomość, że przyznano nam kwotę ok. 50 000 zł na realizację zaplanowanych przez nas działań.