DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 17-29 listopada odbyły się w naszej szkole DNI JĘZYKÓW OBCYCH.

Na ich obchody złożyły się różne wydarzenia.

17 listopada odbył się wyjazd do Warszawy na warsztaty z języka angielskiego w ramach programu Nauka Bez Granic pod tytułem: English, but what English? . Gościliśmy również w Fundacji im. Roberta Schumana, gdzie zaprezentowano uczniom historię integracji europejskiej...

20 listopada, aby umilić sobie czas na przerwach międzylekcyjnych uczniowie mogli posłuchać ulubionych utworów w obu językach.

Dwa dni później odbył się wewnątrzszkolny konkurs dotyczący wiedzy o krajach angielskiego i niemieckiego obszaru językowego.

27 listopada nasza szkoła nabrała kolorów, ponieważ wszystkie klasy prezentowały kraje anglo i niemieckojęzyczne: Walię, Anglię, Szkocję, Niemcy i Austrię. Tego dnia można było spróbować potraw i przekąsek, posłuchać muzyki oraz zobaczyć tańce charakterystyczne dla danego kraju.

Na zakończenie obchodów DNI JĘZYKÓW OBCYCH zorganizowany został konkurs dla uczniów szkół powiatu opolskiego ,,MASTER OF ENGLISH AND GERMAN’’. Na zaproszenie odpowiedziały cztery drużyny: przedstawiciele Zespołu Szkół w Karczmiskach, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Poniatowej, Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim oraz Gimnazjum nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim.

Po konkursie odbyła się krótka część artystyczna: piosenka oraz Czerwony Kapturek po niemiecku.

Swoją obecnością zaszczyciła nas również pani poseł Gabriela Masłowska.

Na koniec zostały wręczone nagrody oraz zrobione pamiątkowe zdjęcia.

1. Miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Lingwistycznym MASTER OF ENGLISH AND GERMAN zajęli uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Opolu Lubelskim. (72/100 punktów).
  2. Miejsce zajął zespół z Gimnazjum nr 2 im. Oskara Kolberga w Opolu Lubelskim. (66/100 punktów).
  3. Miejsce przypadło drużynie  z   Zespołu Szkół w Karczmiskach. (62/100 punktów).

Autor: Tomasz Jakubowski