Dni Zawilca

DNI ZAWILCA – Zajęcia przyrodnicze na terenie Wrzelowieckiego Parku Krajobrazowego

W dniu 24 kwietnia w siedzibie Muzeum odbyły się pierwsze zajęcia przyrodnicze z cyklu „Dni zawilca”.  W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy VII. Spotkanie rozpoczęło się wykładem z prezentacją na temat ptaków leśnych oraz owadów zapylających, wprowadzającym uczniów w tematykę zajęć.  Uczniowie zostali podzieleni na grupy i zaopatrzeni w karty pracy i zestawy młodego przyrodnika. W pięknej scenerii wiosennego lasu z polanami rozkwitłych zawilców uczestnicy spotkania realizowali powierzone im zadania - budowali domki dla owadów zapylajacych oraz rozpoznawali rośliny  miododajne. Końcowym etapem spotkania  było podsumowanie i omówienie pracy poszczególnych grup. By utrwalić nabytą wiedzę dzieci pisały krzyżówkę o ptakach.