Poczuj chemię

Tematem nietypowej lekcji chemii była ropa naftowa. Prowadzące w bardzo atrakcyjny sposób przedstawiły młodzieży informacje dotyczące tzw. „czarnego złota”.

Uczniowie klas drugich poznali właściwości fizyczne ropy, metody jej wydobycia oraz obserwowali doświadczenia dotyczące destylacji. Lekcję wzbogaciła interaktywna prezentacja pełna filmów i ciekawostek.| Największą ciekawostką okazała się sylwetka Ignacego Łukasiewicza, ponieważ to właśnie on w 1853 roku otrzymał naftę do lampy naftowej. 1853 rok jest symboliczną datą narodzin przemysłu naftowego.

Nietypową lekcję chemii zawdzięczamy PKN ORLEN.

Zapraszamy do odwiedzenia strony www.poczujchemie.pl .

Portal uruchomił również PKN ORLEN i jest to specjalnie przygotowana dla uczniów strona poświęcona chemii. W serwisie znajdziecie wiele prezentacji, filmów z doświadczeniami oraz wiele informacji z zakresu chemii. Przekazanie wiedzy w ten sposób ma sprawić, że młodzi ludzie będą nie tylko mieli okazję zobaczyć na własne oczy doświadczenia chemiczne ale przede wszystkim w sposób łatwy i przyjemny przyswoić wiedzę.