Dzień Papieski

Z okazji dnia Papieskiego w naszym gimnazjum odbył się uroczysty apel. 11 października cała Polska obchodziła XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – papież rodziny”.
 "Rodzina jest pierwszą i podstawową szkołą miłości społecznej. Trzeba uczynić wszystko, ażeby ta szkoła mogła pozostawać sobą. Równocześnie rodzina musi być na tyle silna Bogiem - czyli miłością wzajemną wszystkich, którzy ją tworzą - że potrafi pozostać ostoją dla człowieka pośród wszystkich niszczycielskich prądów i bolesnych doświadczeń."
Jan Paweł II - Katowice, 20 czerwca 1983

"Rodzina oparta na małżeństwie jest niezastąpioną instytucją naturalną i podstawowym elementem wspólnego dobra każdego społeczeństwa.
Rodzina jest niezastąpiona, a niszcząc ją przynosi się niepowetowane szkody społeczeństwu."
Jan Paweł II - Watykan, 20 listopada 2004